Garaj Kapı Sistemleri

Garaj kapısı sistemleri kullanım yeri, kullanım sıklığı, rüzgar yükü gibi durumlar göz önüne alınarak tercih edilmesi gerekmektedir. Genel olarak garaj kapı sistemleri şu şekilde sıralansa da:

  1. Seksiyonel garaj kapısı
  2. Kepenk garaj kapısı
  3. Profiller ile güçlendirilmiş hızlı pvc
  4. Yekpare garaj kapısı

Doğrusu ancak keşif yapılarak seçilmesidir. Garaj kapısı denildiğinde ilk aklımıza gelen ürün seksiyonel garaj kapısı olmalıdır. Diğer ürünler kesşif sonrası kullanıcı ile birlikte değerlendirilerek tercih edilmelidir. Mimari yapının durumunu da değerlendirecek olur isek farklı modellerde garaj kapısı sistemleri türemektedir. Modeli belirleyen etkenler arasında ilk sırada ölçü gelmektedir. Garaj kapısı olabilmesi için kapı ölçülerinin 16 m² yi geçmemelidir. Aksi halde çekme tip motor kullanılamadığı için garaj kapısı olma özelliğinden çıkacaktır. Otomatik garaj kapısı sistemleri belirlenirken kullanılan başka bir kriter ise kiriş mesafesidir. Kiriş mesafesi normal şartlarda 25 cm civarında olmalıdır. Kiriş yok ise bile Focus kapı olarak alın kapama yaparak kiriş oluşturmaktayız. Bir başka durum ise kullanım sıklığıdır. Çok yoğun kullanımlarda motor 220V değil 380V kullanılması gerekir ki bu durumda kapı garaj kapısı değil endüstriyel bir kapıya dönüşür. Ayrıca kiriş mesafesi de kullanılan motora göre değişiklik gösterecektir.

Focus kapı olarak mimari çizimlerinize proje aşamasında destek olabiliyor ve doğru ürünün seçimi konusunda desteklerimizi sunabiliyoruz. Garaj kapısı sistemleri mühendislik gerektiren bir iş olması sebebi ile değerlendirmelerinizi buna göre yapmanızı rica ediyoruz. Proje aşamasında seçim yapılan durumlarda daha doğru karar verilme şansı yakalanabilir olduğundan proje aşamasında Focus kapı ya ulaşarak sektör tecrübemizden yararlanabilirsiniz.

Başa dön