Garaj Kapısı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Garaj kapısı yaptırırken, çok sevdiğimiz değer vererek yaptırdığımız evimize yakışır doğru ürünleri tercih etmemiz gerekmektedir. Aşağıda sıralayacağım tüm maddelerden en önemlisi garaj kapısı ihtiyacının garaj kapısı ile karşılanması. Doğru ürün seçimine özenle dikkat edilmelidir. Garaj kapısı yerine kepenk kullanımı artmış, şikayetlerde doğru oranda artmıştır. Garaj kapısı yatırırken nelere dikkat edilmelidir sorusuna cevaben ana hatları ile çizilebilecek yol haritası şu şekilde olabilir.

  1. Ürün garantili mi? Yaptırmak istediğiniz garaj kapısı ürün ve montaj hatalarına karşı en az iki yıl garantili olmalıdır.
  2. Torsiyon yay garantisi ne kadar? Otomatik garaj kapısında kullanılacak olan torsiyon yay ortalama 15000 tur ömürlü olmalıdır. Daha uzun ömürlü istenildiği yada ihtiyaç olduğu durumlarda firma ile irtibat kurulmalıdır.
  3. Motor markası ve menşei nedir? Firmanız taahhütte bulunduğu motoru montaj etti mi konusunda emin olmanız gerekiyor. Zira İtalyan marka diyerek uzak doğu motora sahip olabilirsiniz.
  4. Emniyet olarak ne kullanılıyor? Uygulama yapan her firma insan sağlığı ve güvenliğini dikkate almayabilir. Güvenlik konusunda fotosel kullanılıyor mu yada extra güvenlik önlemi var mı konularını incelemek gerekebilir.
  5. Panel kalınlığı ne olmalı? Kabul görmüş bir panel kalınlığı 40 mm dir. Ürüne yada numunenize ulaştığınızda panel kalınlığınızı kontrol edebilirsiniz.
  6. Halat özelliği ne olmalı? İyi bir seksiyonel kapı halatı kendirli tip halat olmalıdır. Ve örgü özelliği olarak 6×19 tercih edilmelidir. Bu sayede halat daha uzun ömürlü olur ve tiftiklenme olmaz.
  7. Doğru montaj nasıl yapılmalı? Montaj otomatik kapı sitemlerinde en önemli unsurlardan biridir. Kapının sesini dinlediğinizde ses size montaj hakkında bilgi verecektir.
  8. Panel poliüretan yoğunluğu ne olmalı? Otomatik garaj kapısının ana komponenti olan sandviç panel poliüretan yoğunluğu m³ başına 45-50 kg olmalıdır.
  9. Ray kalınlığı ne olmalıdır? Garaj kapısı ray kalınlığı en az 1,5 mm ve galvanizli sacda imal edilmiş olması gerekmektedir.
  10. Mevcutta var olan diğer sistemler ile uyumu? Takılacak olan garaj kapısı otomasyonu çevrede bulunan diğer kapı sistemleri ile uyumlumu kontrol edilebilir. Bahçe kapısı bariyer vs.

Garaj kapısı seçerken nelere dikkat edilmeli sorusuna ana hatları ile cevap vermeye çalıştık. En doğru ürünü seçmek ancak iyi bir istişare ile yapabilirsiniz. Bu nedenle doğru firma ile irtibat kurmanızda fayda görüyoruz.

Başa dön