Otomatik Garaj Kapısı Manuel Açma

Teknolojinin gelmiş olduğu nokta bize otomatik garaj kapısı sistemlerinde de kendisini hissettirmektedir. Sektör olarak bu teknolojiyi iyi kullanmak yada kullandırmak biz uygulayıcı, üretici firmaların sayesinde olabilir. Otomatik garaj kapısı manuel açma konusu da teknolojiden nasibini almıştır. Motor rayında bulunan küçük bir detay sayesinde otomatik garaj kapısı manuel çalışma pozisyonuna getirilir. Motor rayının içerisinde ipli bir mandal bulunur. Olası bir elektrik kesintisi durumunda ip çekilir ve kapı manuel açılır. Garaj kapısını dışarıdan da manuel çalıştırmak mümkündür. Dışarıdan manuele alma kiti kullanılarak bu detay çözülmüş olacaktır.

Garaj kapılarının otomasyon ile birleştirilmesine otomatik garaj kapısı diyebiliriz. Elektrik kesintisi, arıza gibi durumlar ile karşılaştığımızda ise yapmamız gerekenleri aşağıda madde madde sıralamaya çalışalım. Otomatik garaj kapısı manuel açma konusunda yapmamız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Mümkün ise elektrik bağlantısını kesin
  • Motor rayı üzerinde bulanan ipe ulaşın
  • İpi aşağı doğru çekerek rayın içindeki plastik parçayı boşa çıkarın
  • Kapının kulbundan tutarak yukarı yönlü olarak iteleyin
  • Elektrik geldiğinde motoru enerji verin
  • Kumandanın tuşuna basın ve bekleyin

Bu aşamadan sonra 5-10 saniye kadar beklemek olacaktır. Motor rayının içerisinde bulunan damak kapıyı manuele aldığınız yeri bularak tekrar otomatiğe geçecektir.

Otomatik Garaj Kapısı Manuel Açma Kolu Ve Kancası

Garaj kapısını manuel çalıştırma konusu garaj kapsı motoru kabiliyeti ile ilgilidir. Otomatik garaj kapısı manuel açma kolu ve kancası her motorda olması gereken bir aksesuardır. Arıza yada kırılma durumunda motor rayı değiştirilerek ekonomik bir şekilde çözülür.

Sıkça Sorulan Sorular

Otomatik Garaj Kapısı Elle Nasıl Açılır?

Müşterilerimizden yoğun olarak gelen bir soruya da satır arasında cevap vermiş olalım. Genel olarak soru otomatik garaj kapısı elle nasıl açılır? Olmakta. Motoru manuel pozisyona getirdikten sonra alt panele açılan kulp yerinden tutularak kapı az bir kuvvet uygulanarak yukarı yönlü ittirilir.

Elektrik Kesintisi Durumunda Nasıl Açılır ?

Sık sorulan soruların biride elektrik kesintisi durumunda nasıl açılır ? Otomatik garaj kapısı elektrik kesintisi durumunda, motor manuel pozisyonuna alınarak el ile alt paneldeki kapı kulbundan yukarı yönlü ittirilerek kapı açık pozisyona getirilir.

Arıza Durumunda Nasıl Açılır?

Başka bir soru olan arıza durumunda nasıl açılır? Sorusuna cevaben; Arıza durumunda işlerin daha karmaşık hale gelmemesi için otomatik garaj kapısının garantörü olan firma ile irtibat kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Acil Durumlarda Otomatik Garaj Kapıları Nasıl Açılır?

Kullanıcılardan gelen başka bir soru ise acil durumlarda otomatik garaj kapıları nasıl açılır olmaktadır. Elektrik kesintisi durumunda olduğu gibi garaj kapısı motorunu manuel pozisyonuna alarak kapıyı açmak doğru olmaktadır.

Başa dön