Seksiyonel Garaj Kapıları

Daha önce seksiyonel kapı nedir? Başlıklı blog yazımızda seksiyonel kapıyı açıklamaya çalışmıştık. Kısaca yeniden açıklamak gerekirse seksiyonel kapı kelimesi yabancı dilde sectional door kelimesine karşılık gelmektedir. Garaj kapısı seksiyonel kapının çıkış noktası olarak kabul edilir. Her kullanıcının sahip olmak istediği otomatik garaj kapısı şuanın demode olmuş hali ile tek parça garaj kapısı ürününe muadil olarak seksiyonel garaj kapısı tasarlanmıştır. Seksiyonel garaj kapıları bir çok nedenden kaynaklı olarak tercih sebebi olarak görülmektedir. Bu sebepler şu şekilde sıralanabilir.

 1. Uzun ömürlü bir ürün olması
 2. Her türlü mimari tasarıma uyum sağlayabilmesi
 3. Bakımımın ekonomik ve kolay olması
 4. Akıllı ev teknolojilerine uyum sağlayabiliyor olması
 5. Ekonomik olması

Garaj kapıları ürün çeşidi olarak sınıflandırılabilir. Banlar standart model, prestij model olarak ayrıştırılabilir. Bu modeller arasında bazı değişiklikler mevcuttur. Aşağıdaki tabloda model arasındaki farkları açıklamaya çalışalım;

 

 

Standart Model
Garaj Kapısı

Prestij Model
Garaj Kapısı

Boyalı Ray

X

 

Boyalı Endcup

X

 

Yay Kırılma Mek.

X

 

Boyalı Menteşeler

X

 

Uzun Yay Ömrü

X

 

Seksiyonel garaj kapılarında kullanmakta olduğumuz panel çeşitlerimizi aşağıdaki görsellerde paylaşmaya çalışalım. Bu paneller dışında beyaz olan panellerimizi istenilen RAL renklerine akrilik boya ile boyayabiliyoruz.

Garaj Kapısı Panelleri

Kasetli Panel
Kasetli Panel
Ahşap Görünümlü Kasetli Panel
Ahşap Görünümlü Kasetli Panel
Standart Oluklu Panel
Standart Oluklu Panel
Sık Oluklu - Mikro Oluklu Panel
Sık Oluklu - Mikro Oluklu Panel
Düz Panel
Düz Panel
Ahşap Görünümlü Oluklu Panel
Ahşap Görünümlü Oluklu Panel

Garaj kapıları üzerinde değişik aksesuarlarda kullanılabilir. Örneğin kullanılan pencere çeşitlerini aşağıdaki görseller ile paylaşmaya çalışalım. Genel olarak garaj kapısı penceresi olarak beyaz çerçeveli olarak tercih edilir.

Beyaz Çerçeveli Seksiyonel Kapı Penceresi
Beyaz Çerçeveli Seksiyonel Kapı Penceresi
Siyah Çerçeveli Seksiyonel Kapı Penceresi
Siyah Çerçeveli Seksiyonel Kapı Penceresi

Seksiyonel Garaj Kapı Fiyatları

Garaj kapılarında seçilen tüm özellikler fiyatlara etki etmektedir. Seksiyonel garaj kapı fiyatları Euro para birimi ile fiyatlandırıldığı için yazacağımız her fiyat kısa zamanda eskiyecektir.

Güncel bir fiyat talebi var ise uzman bir kişinin uygulama yapılacak mekanın keşfini doğru bir şekilde yapması gerekir. Uygulama alanındaki etkenlerde fiyat değişikliğine neden olabilir. Garaj kapısı uygulaması yapılacak olan mekandaki inşaat durumları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Seksiyonel garaj kapı fiyatları etkileyen unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

 • İstenilen panel çeşidi
 • İstenilen garaj kapısı modeli
 • Boya talebinin olup olmadığı
 • İstenilen motor menşei
 • Körkasa ihtiyacının olup olmadığı
 • Aksesuar talepleri ( pencere, havalandırma ızgara vs. )
 • Alın kapamasına ihtiyaç olup olmadığı

Bu saymış olduğumuz durumların hepsi fiyatı etkileyecek olan faktörler arasında sayılabilir. Bu nedenle internette yazan fiyatlar bize yanlış referans olabilir.

Başa dön