Seksiyonel Kapı Firması

Seksiyonel kapı firması olabilmek için fazlaca bilgi birikimine, tecrübeye ihtiyaç duyulmaktadır. Seksiyonel kapı mühendislik gerektiren bir ürün olduğu için her kapı kendi başına bir proje niteliği taşımaktadır. Uygulanacak yerin özellikleri, yataklama sistemine denk gelen engeller, istenilen özel taleplerin tamamı özel ilgi gerektirir. Seksiyonel kapı maliyetinin %70 ini oluşturan paneller ithal olarak tedarik edilebildiği gibi olarak ta üretilebilmektedir.

Seksiyonel kapı firmasının temin ettiği hammaddeleri şu şekilde sıralamak doğru olur. Panel yarı mamulü, yay yarı mamulü, ray yarı mamulü, aksesuar yarı mamulüdür. Bu yarı mamulleri bir kısmı ülkemizde üretilebilirken bir kısmı ise ülkemizde üretim için yeteri kadar sayıyı tamamlayamamaktadır. Yeterli sayının tamamlanamamasından kaynaklı olarak bazı ürünler yurt dışından ithal edilmekte zorunda kalınmaktadır. Yay yarı mamulü olarak kullanılan torsiyon yay genel olarak ithal yay olarak tedarik edilmektedir. Kumlanmış ve boyalı olarak kullanılan torsiyon yay üretimi fazlaca tecrübe gerekmektedir. Tek başına bir iş olan yay üretimine cesaret etmek biraz zor bir meseledir.

İyi bir seksiyonel kapı firması her şeyi kendi üreten değil ürüne ve sektöre değer katan firmadır. Teknik anlamda ürüne farklılık katmak kullanıcı ve uygulamacıları mutlu etmek için farklı uygulamalarda bulunurlar. Bu noktada uygulamacı firmalar doğru ürünü kullanıcılara anlatmakla mükelleftir. Hangi ürünün neden tercih edildiğini anlatmakta uygulamacı firma üzerinde bir görevdir. Panel yoğunluğu, yay ömrü, ray özellikleri, menteşe gibi aksesuar özelliklerinin doğru aktarılması gerekmektedir.

Bu yarı mamuller dışında motor ve elektronik kısımlarda hangi marka hangi menşeili ürünlerin olduğu konusuna da kullanıcılar önem vermeli iyi sorgulamaları gerekir. Focus kapı otomasyon sisleri olarak partnerlerimize en açıklayıcı şekilde konular hakkında bilgi veriyor ticari olarak yol alamasak dahi doğru şekilde bilgilendirme yapmak konusunda yardımcı olmaktayız.

Başa dön