Seksiyonel Kapı Üreticisi

Seksiyonel kapı üreticisi bir firma bünyesinde rollform hatları, panel üretim hattı, torsiyon yay üretim istasyonu gibi birimler oluşturmalıdır. Bu birimler kendi aralarında üretim reçetelerine göre sekronize bir şekilde üretim planı yaparak aynı anda üretim yapar. Seksiyonel kapı her yapının mimari durumu birbirinden farklı bir şekilde tasarladığı için butik üretim şekli kullanılır. Bu üretim modeli takibi zor ve dikkat gerektiren bir modeldir. Seksiyonel kapı, endüstriyel ve garaj kapısı olarak iki ana grupta incelenebilir. Görünüş olarak aynı olsa da sistemsel olarak farklıdır.

Seksiyonel kapı imalatçısı firmalar genel olarak uygulama kısmından uzak dururlar. Uygulama ve üretim konularının her biri farklı odaklılık gerektirir. Bunun yanı sıra bazı firmalar hazır ürünleri ebatlayarak kullanırken bazı firmalar her hammaddeyi üretmeyi tercih eder. Bu konu firmaların mevcudiyeti, bakış açısı, stratejisi gibi konularla ilgilidir. Seksiyonel kapının yaklaşık olarak %70 maliyetini panel oluşturduğu için, panel üretimi yapan bir firma seksiyonel kapı imalatçısıyım diyebilir. Otomatik kapı sektöründe birçok firma imalatçıyım, üreticiyim gibi söylemlerde bulunsalar da imalatçı olmak dile kolay diyebiliriz. Bu konuda da Focus kapı olarak bu konularda müşterilerimizi bilinçlendirme konusunda elimizden geleni yapmaktayız.

Tüm bunların yanında kapı üreticisiyim şeklinde bulunan firmaların bazıları kepenk üretimi yapmaktadırlar. Bu nedenle de üretici kimliği takınabilirler.

Başa dön