Depo Yükleme Sistemleri

Depo yükleme sistemleri, geniş çaplı dağıtım ağına sahip olan lojistik ve üretici firmaların mutlaka ihtiyaç duyduğu ve sahip olması gereken sistemlerdir. Depo yükleme sistemleri, içerisinde birçok farklı sistemi barındırır. Büyük oranda ve kapsamlı üretim yapan firmalar ve dağıtımdan sorumlu olan lojistik firmaları aynı zamanda fazla malı dağıtım öncesinde depolama sistemi ile muhafaza eder.

Depolama sırasında da sayıca fazla olan ürünlerin kısa sürede depoya yüklenebilmesi için yükleme sistemlerine ihtiyaç duyulur. Özellikle büyük üretim firmalarının üretim sonrasında ürünlerini kısa sürede yani zamandan tasarruf ederek insan gücünü minimuma indirerek ürünleri depolayabilmek için teknolojik ekipmanlar ile çalışarak efektif bir çalışma sistemi oluşturur.

Focus Yapı, depo yükleme sistemleri üretimini sağlayan lider bir üretim firmasıdır. Depo yükleme sistemleri arasında özellikle yükleme rampaları son derece önemli ekipmanlardır. Yükleme alanı ölçülerine ve yükleme sahasının diğer özelliklerine göre farklı yükleme rampası modelleri tercih edebilirsiniz. Ürünlerin üretimi, istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelleştirilebilir.

Depolarda Kullanılan Araçlar Başında Rampa Sistemleri Gelir

Depo yüklemelerinde kullanılan depo yükleme rampası, araç ile zemin arasındaki mesafeyi kapatan ve ürün paletlerinin kolay bir şekilde depoya sevkinin sağlanabilmesini sağlayan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar dik rampa, menteşeli rampa, teleskopik ve mobil yani seyyar rampa olarak farklı modellerde üretilir. Bu modellerin her birisi farklı taşıma saha özelliklerine yönelik üretilmiş modellerdir.

Depo yükleme sistemlerinin her birisi farklı tonajlarda üretilir. Bu sayede her ürünün depo yüklemesi için üretilen sistemlerin özellikleri de farklılık gösterir. Özellikle depo yükleme sahalarının ölçüleri tercih edilecek yükleme sistemleri üzerinde doğrudan etki gösterir. Nitekim her durum ve her özellikteki depo alanlarında yüklemeyi hızlı ve kolay şekilde yapabilmek için depo yükleme sistemleri ihtiyaç niteliğinde gerekliliklerdir.

İstanbul Depo Yükleme Sistemleri Nelerdir?

Depo yükleme sistemleri denildiğinde akla ilk gelen sistemler yükleme rampası olmaktadır. Depo yükleme alanlarında araç ile yapı arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak için yükleme rampaları etkin bir rol oynamaktadır. Bu sayede depolarda insan gücüne olan ihtiyaç azalırken diğer yandan iş süresi kısalır ve verimlilik artar. Bu nedenle de depo yükleme sistemleri arasında önemli sistemlerin başında gelir.

Büyük üretim firmaları için son derece gerekli sistemler olan yükleme rampası sistemleri, istenilen özelliklerde talepler doğrultusunda üst düzey teknolojiler ile üretilebilir. Geniş hareket manevrası ve işlevselliği sayesinde depo yüklemelerini büyük oranda kolay ve hızlı hale getiren sistemlerdir.

İstanbul ve çevresinde depo yüklemelerinde kullanacağınız yükleme sistemlerine ihtiyacınız var ise çeşitli yükleme rampası modelleri arasından alana ve amaca en uygun sistemi tercih edebilirsiniz. Tercih sırasında rampa sistemlerinin kullanım sırasındaki ihtiyaçları mutlaka dikkate alınmalıdır. Zira her sistem her alanda işlevsel şekilde kullanılmamaktadır.

Depo Yükleme Sistemleri Nasıl Tercih Edilir?

Depo yükleme sistemleri, sayıca fazla olan ürünlerin depolanması sırasında büyük taşıma kolaylığı sağlayan teknolojik sistemlerdir. Paletler halinde taşınacak ürünlerin doğrudan insan gücü ile taşınması hem zor hem de zaman alan bir iştir. Dolayısıyla da depo yükleme sistemleri sayesinde insan gücüne olan ihtiyaç azaltılarak kısa sürede depolama işlemi başarı ile gerçekleştirilebilir.

Depo yükleme sistemleri arasında yükleme rampası en önemli sistemlerin başında gelir. İndirme ve yükleme sırasında tır ile zemin arasında mesafe farkı yükleme ve boşaltmayı çoğu zaman zor hale getirir. Bu noktada devreye tır yükleme rampası girer. Yükleme rampasını amaca ve alana uygun tercih etmek büyük oranda verim sağlamak için önemlidir.

Yükleme sistemleri teleskopik, menteşeli, dik ve seyyar olmak üzere dört farklı şekilde üretilir. Teleskopik ve menteşeli rampa sistemlerini kullanabilmek için alanda çukur olması gereklidir. Özellikle şantiye alanlarında bu sistemler önceden belirlenir ve rampalar için özel çukurlar oluşturulabilir. Ancak çukur oluşturmak mümkün değilse teleskopik ve menteşeli sistemler tercih edilmemelidir.

Dik rampa sistemleri, çukur ihtiyacı olmaksızın her alanda kolaylıkla depo yüklemesinin yapılabildiği sistemlerdir. Eğer depo alanı düz ayak ise ve dik rampa kurulumuna uygun değil ise o noktada seyyar yani mobil depo yükleme sistemleri tercih edilebilir. Diğer sistemlere göre seyyar rampa sistemlerinin kurulumu daha kolay ve kapladığı alan daha dardır.

Başa dön