Garaj Kapısı Kumanda Pili

Garaj kapısı kumanda pili bildiğimiz kumanda pilinden ebatsal olarak daha küçük, kapasite olarak aynı işlevselliği sağlamaktadır. Her kullanıcının kendisinin de değiştirebildiği pil e ticaret sitelerinde, özellikle pil, akü satan işletmelerde, otomatik kapı işi yapan işletmelerde bulunabilmektedir.

Garaj kapısı kumanda pili genel olarak 12v kalem pil kullanılmaktadır. Farklı markaların hizmetimize sunduğu piller mevcuttur. Bazı kumandalar ise saat pili dediğimiz pil ile çalışır. Saat pili ile çalışan piller duruma göre iki adet üst üste konularak çalışabilmektedir. Kumanda pili üretici firmanın üretmiş olduğu alıcı, verici kısmının kapasitesi ile doğru orantılı olarak değişir.

12v 20a lık bir pil genel amaçlı garaj kapısı kumandası için ideal bir kullanım sunar. Yumurta şeklinde sunulan kumandalar içinde bu pil kullanılabilir vaziyettedir. Pil ömrünün uzun olabilmesi için kumandanın kullanım şartlarının doğru sağlanması gerekir. Kullanıcıların çoğu pilin çabuk bittiğini, neredeyse hiç kullanmadıklarını söylerler. Kumandayı cebimizde yada kalabalık bir torpidoya bıraktığımızda tuşuna sürekli tetik vermiş oluruz ve bunun farkına varamayız. Sonuç olarak kumanda sürekli tetik halinde olması pilin kısa sürede bitmesi anlamına gelir. Kumanda pili kullanımı yaklaşık 2-3 yıl kadardır. Bu süre zarfında kumanda ile oyun oynamaz isek sıkıntı çıkmaz. Genel anlamda kumanda cepte taşınan bir şey değil arabada taşınan bir eşyadır. Sinyal göndermeyen bir kumanda pil harcamaz.

Garaj kapısı kumanda pili bildiğimiz kumanda pilinden ebatsal olarak daha küçük, kapasite olarak aynı işlevselliği sağlamaktadır.
Garaj kapısı kumanda pili bildiğimiz kumanda pilinden ebatsal olarak daha küçük, kapasite olarak aynı işlevselliği sağlamaktadır.
Başa dön