Garaj Kapısı Servisi

Kullanılan her motorlu ürüne bir makinaymış gibi yaklaşabiliriz. Focus Kapı olarak her türlü garaj kapısı tamiri ve servisi yapmaktayız. Her makinanın ihtiyacı olan servis durumu garaj kapısında da bir ihtiyaçtır. Gerek periyodik olarak gerekse arıza durumunda doğru müdahalenin yapılması gerekir.

Garaj kapısı servisi konusu ürün ve ürünün yarı mamul kısımları için ayrı ayrı düşünülebilir. Örnek olarak kepenk ürününde şaft yarı mamulü ya da seksiyonel kapıda torsiyon yay bölümü, hızlı pvc kapıda motor bölümü gibi alanlarda servis ihtiyaçları olabilir. Nihai olarak hangi ürünümüz var ise ve hangi bölümünde servis ihtiyacı var ise o alana odaklanmak gerekir.

Bir seksiyonel garaj kapısında servis ihtiyacı olabilecek durumlardan bahsedebiliriz. Torsiyon yayın kırılması, halatın tamburdan çıkması, tekerlerin raydan çıkması, panelin darbe sonucu kırılması yada bükülmesi, motor dişlisinin sıyrılması, motor elektronik hatalar, garaj kapısı fotosel arızası vs..

Bu sorunların tamamına uzman bir ekip tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. Aksi halde beklenmeyen farklı durumlarla karşılaşılabilir. Özellikle torsiyon yay yaralayıcı ve hatta öldürücü boyutta tehlikeli olabilir. Yine halata müdahale kısmında parmağınızı sıkıştırma gibi tehlikeler mevcuttur ve yaşanmış hastahanelik durumlar yaşanmıştır.

Torsiyon yay değişimleri ile ilgili bize ulaşarak size destek olmamızı isteyebilirsiniz. Yay değişimi ile ilgili yerinde keşif yaparak daha uzun ömürlü yada mevcut yay ile aynı ömürlü olmak üzere yay değişimi talep edebilir bizden destek alabilirsiniz. Standart olarak garaj kapılarında onbeş bin tur olarak belirlenen yay ömrü, ömrünü tamamladığı zaman kırılacaktır. Bu konuyu araçlarımızdaki baskı balata ömrü gibi düşünebiliriz. Nasıl baskı balata belli bir kullanımdan sonra ömrünü tamamlıyorsa garaj kapısında da yay ömrünü bir şekilde tamamlayacaktır.

Garaj kapısında halat kopması yıpranması ve tamburdan çıkması konusunda da servis hizmetleri vermekteyiz. Halatta sürekli ağırlık taşıması ile sürtünme yaşamakta ve bu sürtünme ile birlikte halatın yıpranması tiftiklenmesi kopması söz konusu olabilmektedir. halat sadece koptuğunda yada yıprandığında değil rutin bakımlarda değiştirilmesi gereken bir üründür.

Garaj kapısında başka bir sorun olan elektronik hatalar vardır. Bu hatalar çok kullanım ile alakalı bir durum değildir. Genel olarak üretimi yapılan tüm elektronik ürünler zaman ile ömrünü tamamlarlar. Zaman içerisinde değiştirilmesi gerekmektedir. Örneğin fotosel arızası sürekli karşımıza çıkan bir sorundur. Hem fotosel hem motorda bulunan işlemcinin hem de fotoselde bulunan işlemcinin sürekli çalışıyor ve mesaj gönderiyor olmasından sebep kart yorgunluğu olabilir.

Yine motor ile ilgili olan garaj kapısı servisi ihtiyacı olabilir. Kapının zorlandığı durumlarda motorun redüktörü içerisinde bulunan polyemit dişlisinin kırılma ya da aşınması durumu olabilir. Bu dişli de değiştirilerek durum çözüme ulaştırılabilir.

Bahsi geçen tüm konular teknik ve işinde tecrübe sahibi personel tarafından yapılması hatta bazı durumlarda otomasyon grubunda kapı ustanızın distribütör ile iletişim kurmasını gerektirebilir. Her ne durumda olursa olsun garaj kapısı servisi ihtiyacınız olduğunda firmamızdan destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Başa dön