Kaliteli ve Güvenli Yükleme / Boşaltma Sistemleri

Yükleme boşaltma sistemleri sanayi ve ticari alanlarda zaruri ihtiyaç olarak kullanıma sunulmaktadır. Her türlü yükleme senaryosuna göre ürün çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitliliğin yanı sıra özel ürün tasarımları kullanıcıların kolay bir şekilde yükleme ve boşaltma yapmalarına olanak sağlamaktadır. Özellikle platform konusunda ebat ve kapasite noktasında her konuya bir çözüm bulanabilmektedir.

Kullanılan ürünlerde hidrolik sistemler tercih edilmektedir. Hidrolik sistemlerde elde edilen güç kayda değer niteliktedir. İhtiyaç duyulan güç uzman mühendis ekibimizden oluşan AR-GE birimimiz tarafından hesaplanmaktadır. Kullanılan hidrolik sistemin yanı sıra mafsal bağlantıları yük kolları gibi önemli kriterlerde göz önünde tutulmalıdır.

Yükleme boşaltma sistemlerinde kullanıcının tam olarak ne istediği ve tasarlanan ürünün istenilen özellikleri karşılayıp karşılamadığı üç boyutlu tasarım programlarında tasarlanarak anlaşma yapılan müşterilere sunulmaktadır. Yapılan mühendislik hesapları ile kıyas edilen tasarımlar bir araya getirilerek kontrollü imalat süreci başlatılır. Sürekli inovasyon, gelişen teknoloji takibi, ürün portföyünü genişletmek gibi tüm iyileştirmeleri aynı anda takip etmek zorunluluğu gelişimin bir parçasıdır.

Yükleme Boşaltma Rampası
Yükleme Boşaltma Rampası

Yükleme boşaltma sistemleri aynı zamanda ağır yük taşıma işi olduğu için kaynak işçiliğinin de sağlam bir şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle kaynak işçiliği yapan personelinde uzman kişilerden seçilmesinde fayda vardır. Kaynak boşlukları yada çatlakları risk taşıyan konulardır. Yapılan ürünün yıllarca bakım gerektirmeden kullanılması gerekir. Tasarımın, mühendislik hesaplarının, işçiliğin buna göre yapılması gerekir. Yapılan cıvatalı birleştirmeler ise 8,8 olarak bilinen çelik civatalar ile yapılmalıdır. Cıvataların korozyona karşı dirençleri test edilmiş sertifikalı ürünler kullanılmaktadır. Satış sonrası hizmet için düşünülerek takıp sökmeli yapılan ürünlerde ise segman, gupilya gibi ürünler kullanılmakta, bu ürünlerinde yine sertifikaları kontrol edilmektedir. Kullanılan sac kaliteleri ürüne ve amaca göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel hatlar st52 ile tercih edilirler. Boya kısmında gemici boyası olarak bilinen akrilik boya tercih edilir. İçerisinde koruyucusu ve sertleştiricisi bulunan bu boya ile dış ortamlardan etkilenerek korozyona uğramazlar.

Müşteri talepleri beklentileri ve istekleri sayesinde her geçen gün kendimizi geliştirme ihtiyacı duymaktayız. Özel talepleri müşterilerimiz ile birlikte tasarlıyor ve talepleri bu şekilde karşılıyoruz. Gıda üretici fabrikaları için geliştirmiş olduğumuz yükleme körükleri bu ürünlerden sadece bir tanesidir. Yükleme körüğü konularında yine arz talep döngüsünü takip etmekteyiz.

Başa dön