Rampa Yükleme Sistemleri

Rampa yükleme sistemleri, lojistik firmaları ve büyük çaplı üretici firmalar için yükleme ve boşaltma sırasında kullanılan teknolojik sistemlerdir. Her isteğe ve ihtiyaç göre imal edilebilen bu sistemler sayesinde tonlarca ürün dahi dakikalar içerisinde yüklenebilir ya da boşaltılabilir. Her kullanım amacına uygun farklı rampa sistemleri imal edildiğinden birçok farklı sektörde kullanılabilen yapılardır.

Araç ile zemin arasındaki yüksekliği eşitlemek için kullanılan yükleme rampası sayesinde yükleme sırasında insan gücüne ve zamana duyulan ihtiyaç minimum seviyeye indirilir. Bu sayede çok ağır yükler dahi kolaylıkla taşınır. Yükleme rampaları; kullanım alanlarına ve özelliklerine göre menteşeli, dik, teleskopik ve seyyar ya da mobil rampa gibi farklı çeşitlerde imal edilmektedir.

Teleskopik Rampa Modelleri

Forklift ve transpalet araçlar için kullanılan en işlevsel ve en uygun rampa sistemleridir. Alana uygun olarak güvenli ve hızlı bir tasarıma sahip sistemlerdir. 2 adet pistonu vardır. Kaldırıcı ve dil grubunu iten piston olarak iki piston üzerine kurullu bir sistemdir.

Kart sistemi olmayan tasarımı ile kumanda kontrolü ile yükleme işlemlerinin hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. 

Menteşeli Rampa Özellikleri

Gömme kategorisinde yer alan rampa yükleme sistemleri menteşeli rampa olarak bilinir. Yükleme sırasında teleskopik rampaların yetersiz kaldığında menteşeli rampalar ile yükleme işlemi gerçekleştirilir.

Adından da anlaşıldığı gibi bu rampa sistemlerinde menteşe bölümü vardır. Bu bölüm sayesinde yükleme yapılan araç ile rampa yükleme sistemleri arasında kenetlenme gerçekleşir ve bu kenetlenme sayesinde güvenilir bir yükleme yapılır.

Seyyar Rampa Özellikleri

Mobil ya da diğer adı ile seyyar rampa modelleri, yükseklik ve kot farkını ortadan kaldırarak hem yükleme hem de boşaltma işlemlerinde kullanılan rampa sistemleridir. Seyyar olması sayesinde istenilen her yükleme ve boşaltma noktasına yerleştirilebilen bu rampa yükleme sistemleri, kolay ve hızlı kurulum için son derece detaylı tasarlanmıştır.

Portatif ve kurulumu hızlı olan seyyar rampalar, istenilen noktaya forklift sayesinde kolaylıkla taşınabilir özelliktedir. Özellikle sıfır zemin kot seviyesinden yükleme yapma amacı ile kullanılan rampa sistemleridir. Bu nedenle de kullanım alanı geniştir.

Başa dön