Fotoselli Kapı Motoru

Fotoselli kapı motoru denildiğinde piyasada ismi geçen iki motor markası mevcuttur. Bu motorlardan ülkemizde çoğunlukla yerli motor tercih edilir. Yerli motor tercih edildiğinde Kormas marka motor tercih edilir. İthal motor tercih edileceği zaman Dunker marka motor tercih edilmektedir. Her iki motorda aynı özelliklerdedir.

Sahada yapılan ömür testlerinde de aynı kalite yakalanmıştır. Dolayısı ile motor tercihi fotoselli kapı satışında çok ön planda tutulmaz. Fotoselli Kapı motor özellikleri olarak incelendiğinde DC motor kullanıldığı görülür. 24V elektrik gücü vardır. Motor gücü kanatları rahatlıkla kaydırabilecek güçte üretilir. Sürücülü şekilde üretilen kartlar sayesinde motor yavaş başla yavaş dur özelliğine sahip olurlar. Motor redüktörüne takılan kasnak ile kayış tam olarak kavranış ve kaçırma sorunu yaşanmaz.

Fotoselli kapı motorunda güç ve devir olarak farklı bir seçenek sunulmaz. Tüm motorlar aynı özellikte olur. Önemli olan üretici ve uygulamacı firmanın ürünün arkasında durabilmesidir. Garanti sürecinde ve satış sonrası destek kısmında müşteriyi mağdur etmemek önemli bir konudur.

Başa dön