Hızlı Branda Kapı Nedir? Nerelere Kullanılır?

Hızlı branda kapı: farklı gramajlarda, farklı üreticilerin üretmiş olduğu brandayı, ihtiyaç duyulan ölçü ve şekilde işleyerek yardımcı aksesuarlar kullanarak brandayı kapı haline getirmektir. Branda kapıların üretiminde branda yoğunluğu tercih edilirken brandanın taşıyacağı toplam yük hesaplanarak bulunur.

Piyasada satılan 680 gr ve 900 gr lık brandalardan sektörel olarak en çok kullanılan 900 gr lık brandadır.  Farklı markaların üretmiş olduğu brandalar içinde firmamızın tercihi alman ya menşeili mehler markasıdır. Farklı fiyat opsiyonları sunmak adına müşteri onayı ile yerli branda da tercih edilebilir.

Hızlı branda kapı nedir sorusuna cevaben kısa ve öz olarak kapatma bölgesi branda ile yapılan yan kanal ve mekanizma aksesuarları ihtiyaca göre kalınlığı belirlenmiş sac ile üretilmiş frenli motor akuplesi yapılmış, yine ihtiyaca göre intentörlü yada düz pano kullanılabilen, dış cephe ve iç cephe de kullanılabilen bir üründür.

Hızlı branda kapı genel olarak iki başlıkta incelenebilir. Katlanır branda kapı ve sarmal branda kapı olarak. Bu modellerden katlanır olan genel olarak dış cephe ilişkisi olan alanlarda, sarmal olan ise iç mekanlarda bölümlerde kullanılmaktadır.

Katlanır branda kapı fabrikalarda sık kullanılan seksiyonel kapıların önlerine kullanılmaktadır. Kapının hızlı olması ve uzun ömürlü olması cazip kılmaktadır. Bu kapılarda kullanılan rüzgar destek profilleri daha kalın olduğundan rüzgar mukavemeti daha dayanımlıdır. Kanalları ve mekanizması daha geniş sacdan kullanılmaktadır.

Sarmal kapılar kendi aralarında birkaç değişik model ile anılır. Bu modeller izalasyonlu, fermuarlı, paletli gibi ayrı ayrı anılır. Genel olarak üretim depo içlerinde bölüm ve birim ayrıma için kullanılır. İhtiyaca göre buton, radar, metal kütle dedektörü gibi yardımcı tetikleyiciler ile açılabilir. Duruma göre farklı renklerde üretilebildiği gibi şeffaf olarak ta üretilebilir.

Başa dön