Seksiyonel Kapı Servisi

Seksiyonel kapı ile ilgili karşımıza çıkabilecek kronik arızalar oluşabilir. Seksiyonel kapı servisi ihtiyacı duyabileceğiniz konuları sıralayalım.

  1. Yay kırılma ( kopma ) arızası; yay kopma problemi kapının ömrü ile ilgili bir durumdur. Üretici firmanın belirlemiş olduğu yay ömrü dolduğunda yay kırılır. Yayın tamiri mümkün olmadığı için değiştirilmesi gerekir.
  2. Halat atma arızası; halat atma problemi genel olarak kullanıcı kaynaklı olarak gerçekleşir. Kullanıcı tarafın ray içerisinde unutulan malzemeler halatın atmasına sebep olur. Servis hizmeti alınarak çözülmesi gereken bir durumdur.
  3. Halat kopma arızası; sürekli kullanılan halat zamanla yıpranıp tiftiklenebilir. Halat kopabilir.
  4. Panel kırılması; kullanıcı kaynaklı olarak panellerde hasar oluşabilir. Panelin kırılması diğer aksesuarları etkileyeceği için kapının çalışmasına engel olabilir.
  5. Fotosel arızası; fotosel herhangi bir sebepten arızalandığında motorun çalışmasına engel olabilir. Fotosel klemens bağlantısına köprü atılarak geçici olarak sorun çözülebilir.
  6. Kontrol panosu arızası; seksiyonel kapı kontrol panosunda birden fazla hata oluşabilir. Hangi arızanın neden oluştuğunu kontrol ederek ilerlemek doğru olur. Gerekli olduğu zaman kontrol panosu değiştirilebilir.
  7. Teker çıkma arızası; kapının raylarında oluşan hasarlar nedeni ile tekerler raydan çıkabilir. Rayların düzeltilmesi gerekiyor ise rayların değiştirilmesi gerekmektedir.
  8. Pnomatik arızası; kapıda alt emniyet olarak kullanılan pnomatik farklı nedenler ile arızalanabilir. Alt contada oluşan hasarlar pnomatiğin çalışmamasına neden olabilir. Alt contanın yada pnomatiğin değiştirilmesi gerekebilir.

Bu hasarların bir çoğunun giderilmesi için uzman bir ekip ile görüşülmesi gerekmektedir. Yanlış yapılan işlemler başka yanlışlara sebep olabilir ve sorun büyüyebilir.

Başa dön