Döner Kapılar

Döner kapılar, otel, hastane, plaza gibi prestijli yapıların vazgeçilmez ürünüdür. Yapılara katmış olduğu değerin yanında ses, toz ve ısı izalasyonu konusunda başarı oranı oldukça yüksektir. Ebatları ve kanat sayıları projeye göre değişkenlik göstermektedir. Üç veya dört kanat olarak üretilebilmektedir. İhtiyaca göre servis çıkışı yada acil çıkış kapıları eklenebilmektedir.

Profil aksamı olarak ham alüminyum, natürel yada tercihe göre renkli eloksal, paslanmaz profil yada RAL renklerinde eloktrostatik boyalı profilleri tercih edilebilmektedir. Cam olarak standart uygulamada sabit kanatlara 4+4 mm bombeli lamine cam, hareketli kanatlara ise 8 mm temperli cam kullanılmaktadır. Talebe istinaden sabit kanatlara 5+5 mm bombeli lamine cam, hareketli kanatlara ise 10 mm temperli cam kullanılmaktadır. Renk olarak şeffaf yada uygun niteliği sağlayan renkli ve reflefte cam uygulaması yapılabilir.

Döner kapı, standart olarak güvenlik grubunda; topuk sensörü, dikey emniyet sensörü, iç dış radar, acil durdurma butonu içermektedir.

Döner kapılar genel olarak mekanizma grubu kapının üst kısmında yaklaşık 40 cm lik bir alana yerleştirilmektedir. Özel görünüm istenen durumlarda ise mekanizma kısmı yere gömülebilir

Döner Kapı Kullanım Alanları

Döner Kapıların genellikle kullanım alanları şunlardır;

  • Otel giriş kapısı
  • Rezidans giriş kapısı
  • Plaza giriş kapısı
  • Alışveriş merkezi giriş kapısı
  • İdari bina, genel merkez giriş kapısı
Başa dön