Kepenk

Çelik kepenk için kullanılan profiller rollform yöntemi ile üretilir ve kepengin ebatlarına göre değişik profil tipleri ve değişik kalınlıklarda saclar kullanılmaktadır.

Saha ölçüsüne göre özel olarak üretilen profiller her açıklığa uygun, güvenli, patlayıcı ve yanıcı maddelere karşı dayanıklılığı ile mekanlarınızı güvenli bir şekilde korur.

Kepenk sistemlerinde alternatif kumanda alıcıları, kumandalar, fotosell gibi aksesuarlar kullanılabilir. 

Çelik kepenk, elektrostatik toz boya ile boyanmakta olup, kepenklerin rengi RAL renklerinden istenilene boyanabilir.

Kepenklerde kullanılan motor tipleri yüksek kapasiteli, sessiz ve uzun ömürlüdür. Kullanılacak motor tipi ve gücü uzun yıllar sağlıklı çalışması için ERP programlarınca hesaplanır. Ölçüye göre bazı kepenklerde tüp motor, bazı kepenklerde ise zincir aktarmalı kepenk kullanılmaktadır. Enerji kesintisi durumunda sistemi manuel olarak çalıştıracak aktarma kolu mevcuttur.

Montajı deneyimli bir ekip tarafından yapılması önem arz eder. Üretim kalitesinin olduğu kadar montaj kalitesi de sistemin çalışmasında etkindir.

Çelik kepenklere alternatif olarak poliüretan dolgulu kepenklerde mevcuttur. Piyasada ST77 olarak bilinmektedir. Çelik kepenkten farklı olarak görselliği daha şık, daha sessizdir. Kanalları, alt parçası ve kutusu alüminyum olarak dizayn edilmiştir. Kepenk büyüklüğüne göre tüp motor yada zincir aktarmalı motor kullanılabilir.

Kepenk Kullanım Alanları

Otomatik kepenk sistemleri bir ticari ve kişisel alanlarda tercih edilir. Bunlardan bazıları;

  • İşyeri, Dükkan, Mağaza
  • Depo
  • Bireysel kullanımlar
Başa dön